taboola

Yasin Yağman: “Gelir Korumalı Paket Sayesinde %50 Karımız Oldu”

Yasin Yağman 08.12.2023

Ömrü boyunca toprağın bereketi ile hayatını kazanan Yasin Yağman, Gelir Korumalı Paket sayesinde %50 kar etmenin mutluluğunu bizlerle paylaştı. Köylülerine Tarfin’i tavsiye ettiğini dile getiren Yağman, önümüzdeki yıl da alışverişlerini Tarfin ile gerçekleştireceğinden emin. “Yemi de Gelir Korumalı Paket ile almaya kararlıyım” diyen çiftçimiz sözlerini şöyle sonlandırıyor, “Bu kadar karlı olduğunu bilseydim, geçen yıl daha çok alışveriş yapardım.”

Kendinizi tanıtır mısınız?

Hemen uygulamayı indir, fiyatları karşılaştır.

Ankara Polatlı İnler Köyü’nde yaşıyorum. 56 yaşındayım. Bu köylüyüm, çiftçilikle uğraşıyorum. Hayvancılık da yapıyorum. Büyükbaş, küçükbaş hayvanlarım var.

Neler yetiştiriyorsunuz? 

Pancar, soğan, kanola, nohut yetiştiriciliği yapıyor, kimyon ekiyoruz. 

Sezon nasıl geçti?

Hayat şartları zor, çiftçilik kolay değil. Mecburuz, baba mesleği biz de devam ediyoruz. İyiye gidiyor, inşallah sıkıntılarımız daha da giderilir. Biz de daha iyi bir şekilde devam ederiz. 

Tarfin’i, Gelir Korumalı Paket’i ilk olarak nereden duydunuz?

Geçen yıl reklamlarda duymuştum. Bu yıl kullanmaya başladım. Bizim köylümüz Abdullah Bey’i (Tarfin yetkili satış noktası) aradık, bizi bilgilendirdi. Ben de cüzi bir alışveriş yaptım. Böyle karlı olduğunu bilmiyordum, bilsem daha çok alışveriş yapardım. 40.000 liralık alışveriş yapmıştım, bugün hesapladığımda 15-20.000 lira karım oldu. Allah razı olsun Abdullah Bey bizi yönlendirdi. Arpa-buğday karşılığında alışverişimizi yaptık. %50 karımız oldu Tarfin sayesinde. İnşallah bu sene daha fazla almayı düşünüyorum, daha çok kar edeceğimi umuyorum. 

Siz bugün bir çiftçiye anlatacak olsanız Gelir Korumalı Paket’i nasıl anlatırsınız?

Köyde bana sordular, arpanı buğdayını nereden aldın diyorlar. Ben de onlara Gelir Korumalı Paket’i anlatıyorum. Kazançlı çıktığım için onlara da tavsiye ediyorum. Sicilin düzgünse, ÇKS varsa, tarlan varsa Tarfin herkese yardımcı oluyor Allah razı olsun. 

Siz Tarfin’den memnun musunuz?

Memnunum, bu sene daha da fazla almayı düşünüyorum. Mazot, gübre, tohum alıyorduk, bundan sonra yem bitkilerini de Tarfin’den Gelir Korumalı Paket ile alacağım. 

Eklemek istediğiniz bir şey var mı? 

Size çok teşekkür ediyorum. Gerçekten çiftçi için varsınız, gelip gidiyorsunuz. Çiftçiye destek oluyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun.

share

Benzer Haberler

Kiraz Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?
30.08.2021
Kiraz Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?

Kiraz yetiştiriciliği nasıl yapılır merak ediyorsanız Tarfin Blog'u ziyaret etmelisiniz. Kiraz yetiştiriciliği notları için hemen tıklayın.

Devamını oku
Zeytin Toplama Makinesi Nasıl Çalışır? Nasıl Kullanılır?
29.01.2022
Zeytin Toplama Makinesi Nasıl Çalışır? Nasıl Kullanılır?

Zeytin toplama makineleri, farklı özelliklerdeki arazilerde hasada yardım ediyor. Zeytin toplama makineleri hakkında bilgi için hemen tııklayın.

Devamını oku
Kuzular Neden Diş Gıcırdatır?
04.07.2023
Kuzular Neden Diş Gıcırdatır?

Kuzularda diş gıcırdatma özellikle asidoz ile ilişkilendiriliyor. Peki kuzular neden diş gıcırdatır? Detaylar için tıklayınız.

Devamını oku