, Sıkça Sorulan Sorular | Tarfin

Sıkça Sorulan Sorular

faq-bg
Alışveriş
 • faq-item-close faq-item-plus

  Tarfin'den alışverişimi nasıl yaparım?

  Gübre, yem, tohum ve diğer tüm tarım ihtiyaçlarınızı peşin almak ya da Tarfin'in uygun hasat vadeli ödeme avantajlarından faydalanmak için Tarfin Mobil uygulamasını indirmeniz ya da ilçenizdeki yetkili Tarfin Satış Noktası’nı ziyaret etmeniz yeterli.

  Detaylı bilgi almak için 0850 346 81 82 numaralı Tarfin Çiftçi Destek Hattı’ndan satış temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

 • faq-item-close faq-item-plus

  Tarfin’den başvuru için ek evrak gerekli mi?

  Tarfin’den yapacağınız alışverişleriniz için hiçbir evrak gerekmemekte, üye belgesi, kefil ya da ipotek aranmamaktadır.

  Sadece yem alışverişlerinizde başvurunuzu tamamlamak için Hayvan İşletme Numaranızı bilmeniz gerekmektedir. Eğer işletme numaranızı bilmiyorsanız 12 haneli Hayvan İşletme Numaranızı ilçenizdeki Tarım Bakanlığı’ndan veya E-Devlet sisteminden ‘Hayvancılık İşletme Detay Bilgileri Sorgulama’ yazarak öğrenebilirsiniz.

 • faq-item-close faq-item-plus

  Tarfin'den hangi ürünleri alabilirim?

  Tarfin satış noktalarından gübre, tohum, ekipman, yem ve diğer tüm bakanlık onaylı tarımsal girdilerinizi hesaplı fiyatlarla ve uygun vade seçenekleri ile temin edebilirsiniz.

 • faq-item-close faq-item-plus

  Tarfin’den hangi markaları satın alabilirim?

  Yetkili satış noktamızdan seçtiğiniz marka tohum, gübre ve yem ihtiyaçlarınızı satın alabilirsiniz. Markalar yetkili satış noktalarında almak istediğiniz ürüne ve çeşidine göre farklılık göstermektedir. Yetkili satış noktalarımıza ve sattıkları ürünlere www.tarfin.com/satis-noktalari linki üzerinden ulaşabilir, ayrıca Tarfin Mobil uygulamasında ürününüzü seçtikten sonra markaları filtreleyebilirsiniz.

 • faq-item-close faq-item-plus

  Satış noktalarındaki ürünlerin fiyatlarını nasıl öğrenebilirim?

  Tarfin Mobil üzerinden ve www.tarfin.com/satis-noktalari sayfalarından fiyatları inceleyebilirsiniz.

 • faq-item-close faq-item-plus

  Ürünleri vadeli almak için başvuru ne kadar süre alıyor?

  Tarfin mobil uygulamasından ya da yetkili satış noktalarından gerçekleştirdiğiniz başvurular 4-6 dakika içerisinde değerlendirilir, alışverişinizi tamamladıktan sonra faturanız cep telefonunuza SMS olarak gelir.

  Başvurular ile ilgili sorularınız için bize 0850 346 81 82 numaralı Tarfin Çiftçi Destek Hattı’ndan ulaşabilirsiniz.

 • faq-item-close faq-item-plus

  Ürünleri ne zaman teslim alabilirim?

  Alışveriş yaptığınız yetkili Tarfin Satış Noktası teslimat ile ilgili detaylı bilgiyi size sağlamaktadır. Ürün teslim tarihiniz talebinize istinaden dilerseniz ileri bir tarihte gerçekleştirebilir.

  Ürün teslimatı ile ilgili problem yaşamanız durumunda bize her zaman 0850 346 81 82 numaralı Tarfin Çiftçi Destek Hattı’ndan ulaşabilirsiniz.

 • faq-item-close faq-item-plus

  Tarfin’den alışveriş yaptığımda bazı ürünlerde devletin gübre/tohum desteğinden faydalanabiliyor muyum?

  Evet, destek alabilirsiniz. Tarfin’den yaptığınız alışverişe ait ürünler için adınıza fatura düzenlenir. Size kesilen faturayı ve destekleme için diğer gerekli evrakları ilgili birimlere ileterek desteklemeden faydalanabilirsiniz. Faturanız ile ilgili desteğe ihtiyacınız olduğunda bize her zaman 0850 346 81 82 numaralı Tarfin Çiftçi Destek Hattı’ndan ulaşabilirsiniz.

Tarfin Mobil
 • faq-item-close faq-item-plus

  Tarfin Mobil hangi telefonlarda kullanılabilir?

  Tarfin Mobil, Android veya IOS işletim sistemi kullanan kullanıcılar için Play Store veya App Store’dan indirilerek kullanılabilir.

 • faq-item-close faq-item-plus

  Tarfin Mobil’de ürünleri nasıl görebilirim?

  Google Play Store üzerinden Tarfin Mobil uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra bulunduğunuz konumu seçerek gübre, yem, tohum ve akaryakıt kategorilerinde ürünleri ve ürünlerin markasını görebilir, istediğiniz ürünü seçerek Tarfin satış noktalarından peşin ya da vadeli alışveriş yapabilirsiniz.

 • faq-item-close faq-item-plus

  Tarfin Mobil’de nasıl başvuru yapabilirim? Başvuru sonucumu nereden öğreneceğim?

  Tarfin Mobil uygulamasında,

  • Bulunduğunuz konumu seçiniz.
  • Satın alacağınız ürünü seçiniz.
  • Çevrenizdeki satış noktalarından size uygun olanı seçiniz.
  • Peşin ya da vadeli satın alma opsiyonlarından size uygun olanı seçin.
  • Alacağınız ürün miktarı, telefon bilgisi gibi kısımları doldurunuz.
  • Tüm soruları cevapladığınızda ekranda “Başvurunuz Değerlendiriliyor” uyarsı çıkacaktır.
  • Başvurunuzun değerlendirilmesi 4-6 dakika içerisinde tamamlanacak ve başvuru sonucunuz ekranda yer alacaktır.
  • Bu aşamada uygulamayı kapatmanız durumunda, başvuru sonucunuz belirlendiğinde size bir bildirim göndereceğiz. Lütfen başvuru yapmadan önce Tarfin’den gelen bildirimlere izin veriniz.
  • Başvuru sonucunda seçtiğiniz satış noktasının iletişim bilgilerini ve alışverişiniz için gerekli doğrulama kodunu Tarfin Mobil üzerinde görüntüleyebilirsiniz.
  • Doğrulama kodunuz ile seçtiğiniz satış noktasından alışverişinizi 7 gün içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.
 • faq-item-close faq-item-plus

  Tarfin Mobil’de başvurumu tamamlayamadım, ne yapmalıyım?

  Başvurunuz sırasında bir hata olması durumunda bize 0850 346 81 82 numaralı Tarfin Çiftçi Destek Hattı’ndan ulaşabilirsiniz.

 • faq-item-close faq-item-plus

  Ürünlerimi vadeli almak istiyorum ne yapmam lazım?

  Tarfin Mobil uygulamasına giriş yapıp bulunduğunuz konumu seçip, ihtiyacınız olan ürüne tıkladığınızda vadeli ödeme seçeneğini işaretleyerek başvuru girişinizi oluşturabilirsiniz. Başvurunuz onaylandığında seçtiğiniz satış noktası ve iletişim bilgileri ekranınıza otomatik olarak gelecektir. Ekrandaki doğrulama kodu ile 7 gün içerisinde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

 • faq-item-close faq-item-plus

  Ürünlerimi peşin almak istiyorum ne yapmam lazım?

  Tarfin Mobil uygulamasına giriş yapıp bulunduğunuz konumu seçip, ihtiyacınız olan ürüne tıkladığınızda peşin ödeme seçeneğini işaretleyerek başvuru girişinizi oluşturabilir sonrasında ürünlerinizi almak için seçtiğiniz satış noktasıyla iletişime geçebilirsiniz.

 • faq-item-close faq-item-plus

  Ürünlerin gönderimini nasıl yapıyorsunuz?

  Alışverişiniz sonrası ekranda seçtiğiniz satış noktasının tüm bilgilerini görebilirsiniz, buradan satış noktamız ile iletişime geçerek nakliye servisi ile ürünlerinizi teslim alabilirsiniz, kargo ile gönderim şu an için mevcut değildir. Nakliye ücreti satış noktalarımız tarafından belirlenen bölgenin mesafesi ve ürün alımına göre belirlenmektedir.

Ödeme
 • faq-item-close faq-item-plus

  Vadesi gelen ödememi nereye yapmalıyım?

  Vadeli alışverişlerinizde ödemenizi, alışveriş sırasında belirlediğiniz ödeme gününde isterseniz Havale/EFT ile gönderebilir ya da ilçenizdeki anlaşmalı olduğumuz banka şubelerine yapabilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz banka şubesi, vade tarihinden önce size SMS ile gönderilecektir, ayrıca ödeme yapacağınız banka şubesini ve tarihi Tarfin Mobil uygulaması üzerinden giriş yaparak takip edebilirsiniz. Ödeme gününde herhangi bir tahsilat masrafı, komisyon veya ek bir masraf ödemezsiniz. Vade tarihiniz gelmeden ödeme yapmak isterseniz, bize aşağıdaki telefon numaralarından ulaşabilirsiniz. Ödeme ile ilgili sorularınız için bize 0850 346 81 82 numaralı Tarfin Çiftçi Destek Hattı’ndan ulaşabilirsiniz.

 • faq-item-close faq-item-plus

  Anlaşmalı banka şubesini nasıl öğrenebilirim?

  Banka bilgisi sizinle vade tarihinden önce size mesaj olarak gönderilecektir. Tarfin Mobil’e giriş yaprak profil kısmından da ödeme yapacağınız bankayı kolayca öğrenebilirsiniz. Konuyla ilgili sorunuz olursa 0850 346 81 82 numaralı Tarfin Çiftçi Destek Hattı’ndan müşteri temsilcilerimize ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

 • faq-item-close faq-item-plus

  Vadeli alışverişimde vadesinden önce ödeme yapabilir miyim?

  Evet, ödemenizi istediğiniz tarihte yapabilirsiniz. Erken ödeme yapmanız durumunda alacağınız erken ödeme indirimi bir sonraki alışverişinize otomatik olarak yansıyacaktır.

Satış Noktaları
 • faq-item-close faq-item-plus

  Tarfin hangi bölgelerde faaliyet göstermektedir?

  Tarfin tüm Türkiye’de 500’den fazla satış noktası ile hizmet vermektedir.

 • faq-item-close faq-item-plus

  Yetkili Tarfin Satış Noktalarını nasıl öğrenebilirim?

  Satış noktalarımızı www.tarfin.com/satis-noktalari adresinden inceleyebilirsiniz.

 • faq-item-close faq-item-plus

  Kimler Tarfin yetkili satış noktası olabilir?

  Gübre, yem, tohum, sulama sistemi ve akaryakıt gibi tarım girdilerini satmaya yetkili işletmeler Tarfin yetkili satış noktası olabilir.

 • faq-item-close faq-item-plus

  Nasıl Yetkili Tarfin Satış Noktası olabilirim?

  https://tarfin.com/satis-noktasi-ol sayfamızda “Hemen Başvur” butonuna tıklayarak yetkili Tarfin satış noktası olmak için başvurabilirsiniz. Başvurunuzdan sonra bölge müdürümüz sizlerle iletişime geçerek gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır.

 • faq-item-close faq-item-plus

  Tarfin Yetkili Satış Noktası olmak için üyelik ücreti ödemem gerekiyor mu?

  Tarfin Yetkili Satış Noktası olabilmek için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir.

Tarfin Çiftçi Destek Hattı

Tarfin ile ilgili tüm sorularınız için size anında destek oluyoruz.

Tarfin Çiftçinin Hep Yanında!

Tarfin satış noktaları ve güncel kampanyalar hakkında bilgi almak için telefon numaranızı bırakın, sizi arayalım.

Gübre, tohum, yem ya da tarım ekipmanı alırken Tarfin’in hasat vadeli ödeme fırsatından yararlanmak için hemen bir satış temsilcimizle görüşün.