Yatırımcı İlişkileri

Tarfin Tarım A.Ş., 2017 yılında Mehmet Memecan tarafından kurulmuştur. 2017 yılının Nisan ayında BIC Angels’ın melek yatırımı ile ilk sermaye yatırımını almıştır. 2018 Eylül ayında ise Wamda Capital, Collective Spark gibi yerel ve uluslararası fonların katılımı ile ikinci sermaye yatırımı sürecini tamamlamıştır.

Türkiye’de tarıma sağladığı destek ile dikkat çeken Tarfin, 2019 yılında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) “Yatırım Öncesi Hazırlık Programı” kapsamında finansal raporlama ve bağımsız denetim konularında teknik destek almıştır. Şirket 2018 senesi itibariyle KPMG tarafından yıllık bağımsız denetimden geçmektedir.

Tarfin 2020 senesinde de Avrupa Komisyonu’nun İstihdam ve Sosyal İnovasyon Programı (The Employment and Social Innovation – EaSI) altında mikro-finans sağlayıcı şirketlere sunduğu teknik destek yardımına hak kazanmıştır. Bu destek programı ile şirketin yönetim ve denetim uygulamalarını uluslararası en iyi standartlara getirilmesine yardımcı olmak hedeflenmektedir.

Tarfin, tarım alacaklarını yapılandırılmış bir yatırım aracına dönüştürdüğü Varlığa Dayalı Menkul Kıymet (VDMK) ihraçlarını yatırımcılar ile buluşturmaktadır. Tarımsal risk skorlama modeli tarafından onaylanmış çiftçilerin alacakları, bireysel ve kurumsal yatırımcılar ile buluşurken, yatırımcısına güvenli bir yatırımcı aracı sunmaktadır. Sağlanan fonlama ile Tarfin, tarım girdilerinin çiftçilerine de daha uygun fiyatlarla tarım girdilerinin ulaşmasını sağlamaktadır.

Tarfin özel olarak yapılandırılmış bu VDMK ihraçları ile kısa zamanda sermaye piyasalarının en prestijli yarışmalarından biri olan 4. TSPB Sermaye Piyasaları Ödülleri’nde 2018 ‘Özel Ödül’ ve Bonds and Loans Ödülleri 2019’da da “En İyi Yapılandırılmış Tahvil Ürünü” kategorilerinde ödüllere layık görülmüştür.

Tarfin Varlığa Dayalı Menkul Kıymet İhraçları

1. İHRAÇ

1 Mio ₺

Ünlü & Co Menkul Değerler A.Ş.

11.06.2018

2. İHRAÇ

1 Mio ₺

Ünlü & Co Menkul Değerler A.Ş.

04.12.2018

3. İHRAÇ

10 Mio ₺

Ünlü & Co Menkul Değerler A.Ş.

31.05.2019

4. İHRAÇ

10 Mio ₺

Ünlü & Co Menkul Değerler A.Ş.

22.11.2019

5. İHRAÇ

20 Mio ₺

PASHA Yatırım Bankası A.Ş

27.02.2020

Yatırımcılarımız

Tarfin’in çiftçiler için yarattığı yüksek değer bugüne kadar birçok yatırımcının dikkatini çekti. Bize güvenen yatırımcılarımız sayesinde başarılarımıza yenilerini eklemek için çalışıyoruz.

Tarfin Varlığa Dayalı Menkul Kıymet ihraçları ve finansal raporları ile ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.